برترین جشن های آتش بازی در سراسر جهان

ایران
یکی از محبوب ترین جشن های ایرانیان جشن چهارشنبه سوری (آخرین چهارشنبه اسفند ماه) می باشد، در این روز مردم ایران به آتش سوزی و آتش بازی می پردازند. این جشن آتش بازی ها معمولا توسط عموم مردم صورت میگیرد..

فرانسه
در فرانسه، آتش بازی به صورت سنتی در روز ملی فرانسه(۱۴ جولای) به مناسبت انقلاب فرانسه صورت می پذیرد. بطوری که آسمان هر شهر در فرانسه برای این رویداد روشن می شود و بطور ویژه ای به پاریس و برج ایفل اشاره می کنند.

مجارستان
در مجارستان آتش بازی دانوب در تاریخ ۲۰ آگوست که یک جشن ملی می باشد انجام می شود.

هندوستان
هندی ها هر ساله در سراسر جهان “جشنواره نور” که در اکتبر-نوامبر می باشد را همراه با آتش بازی جشن می گیرند.

ژاپن
در ژاپن در طول تابستان، جشنواره آتش بازی تقریبا هر روز در طول ماه اوت بیش از ۲۰۰ بار برگزار می شود. این جشنواره ها شامل آتش بازی های بزرگ می باشد.
جشنواره رود سومیدا نیز هرساله در ماه ژوئیه همراه با آتش بازی برگزار می شود.

فستیوال آتش بازی مونت کارلو
از سال ۱۹۶۶ متخصصین پیشرو آتش بازی از سراسر جهان در این فستیوال باهم رقابت می کنند. این جشنواره هر سال از ماه جولای تا اوت برگزار می گردد و سپس اجرای مراسم آتش بازی شب قبل از روز ملی موناکو به برنده این مسابقات واگذار می گردد.

سنگاپور
جشن های آتش بازی سنگاپور یک رویداد سالانه است که در سنگاپور به عنوان بخشی از جشن های روز ملی سنگاپور برگزار می گردد. در این جشن ها تیم های محلی و خارجی آتش بازی های خود را طی چندین شب به نمایش می گذارند.

سوئیس
در سوئیس آتش بازی ها اغلب در تاریخ ۱ اگوست که یک روز ملی می باشد، برگزار می گردند.

انگلستان
یکی از بزرگترین رویداد های آتش بازی در انگستان، جشن شبانه گای فاکس می باشد. این جشن با نام جشن آتش بازی و آتش سوزی نیز معرفی می شود و هر سال ۵ نوامبر و در زمان تاریکی هوا در سراسر انگلستان برگزار می شود. این جشن به مناسبت توطئه نافرجام باروت برای منفجر کردن پارلمان و کشتن شاه جیمز یکم برگزار می گردد.

آمریکا
در آمریکا دو جشن آتش بازی محبوب وجود دارد. اولی”هالوویشز” که از ۲۰۰۵ در جشنواره مجیک کینگدام برگزار می شود. و دومی “فریاد هالووین” که از سال ۲۰۰۹ آغاز شده است. این جشنواره ها توسط شرکت والت دیزنی برگزار می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.