راهنمای خرید وسایل آتش بازی ایمن

به وبسایت “آتش بازی و نورافشانی راگا” خوش آمدید. در این مطلب قصد داریم نکاتی از وسایل آتش بازی و کاربرد آن ها در مراسمات مختلف را شرح دهیم تا شما کابران گرامی با داشتن اطلاعات کامل و آگاهی، اقدام به خرید وسایل آتش بازی ایمن نمایید.

ما ایرانیان هر ساله، رسم و رسوم و جشن های فراوانی مانند: جشن عروسی، جشن تولد، چهارشنبه سوری، عید نوروز و مراسمات دیگری داریم که در برگزاری این جشن ها و مراسمات از آتش بازی و نورافشانی استفاده می کنیم.

متاسفانه در کشور ما به دلیل نبود قوانین در آتش بازی و نبود نهاد نظارتی برای آتش بازی، افراد سودجو اقدام به ساخت و فروش وسایل آتش بازی غیر مجاز می کنند، که این عمل باعث صدمات و آسیب های جبران ناپذیر به افراد و خانواده ها شده است.

چهارشنبه سوری مراسمی است که سالانه افراد زیادی بدلیل استفاده از وسایل آتش بازی غیر مجاز صدمات جبران ناپذیری به چشم، صورت، دست و بدن خود وارد می کنند.

برای جلوگیری از این اتفاقات ناگوار بهتر است وسایل آتش بازی ایمن و مجاز را بشناسیم و در جشن ها و مراسمات از وسایلی مثل فشفشه، آبشار گرم، آبشار سرد، کهکشان و … استفاده کنیم.

در ادامه به بررسی کابرد وسایل آتش بازی زمینی و هوایی و نحوه استفاده از آن ها می پردازیم. با ما همراه باشید.


راهنمای خرید وسایل آتش بازی و نحوه استفاده آن ها

بطور کلی وسایل آتش بازی به دو دسته زمینی و هوایی تقسیم می شود، و آتش بازی زمینی نیز به دو دسته گرم و سرد تقسیم می شود. هر یک از این آتش بازی ها وسایل مخصوص خود را دارا می باشند که بسته به نوع مراسم و محل برگزاری مراسم باید این وسایل را مورد استفاده قرار داد.

  • برای چه مراسمی آتش بازی می خواهید؟
  • محل برگزاری مراسم کجاست؟
  • آیا محل برگزاری مراسم در فضای باز است یا فضای بسته؟

این ها سوالاتی است که باید قبل خرید وسایل آتش بازی از خود بپرسیم و بسته به نیاز اقدام به خرید وسایل آتش بازی نماییم.


کاربرد وسایل آتش بازی هوایی

وسایل آتش بازی هوایی هنگام استفاده به سمت بالا هدایت می شوند و در ارتفاع مشخصی منفجر و ترکیبی از نور و آتش را ایجاد می کنند. به همین خاطر نیاز به محل بزرگ و فضای باز دارند. و برای مراسماتی مثل مراسم عروسی، افتتاحیه، اختتامیه و چهارشنبه سوری مناسب می باشند.

اگر چنین مراسماتی دارید پیشنهاد می کنیم حتما از آتش بازی هوایی استفاده کنید زیرا که زیبایی و هیجان خاصی برای مراسم شما به ارمغان می آورد.

از وسایل آتش بازی هوایی می توان به منور، کهکشان، چلچه، موشک و لانچر اشاره نمود که هر کدام زیبایی و اشکال خاصی از نورافشانی را ارائه می دهند.

آتش بازی
آتش بازی هوایی

کاربرد وسایل آتش بازی زمینی

وسایل آتش بازی زمینی به دو دسته گرم و سرد تقسیم می شود. از وسایل آتش بازی زمینی می توان به آبشارهای گرم و سرد، چرخونک، فرفره و فلاشر اشاره نمود.

کاربرد وسایل آتش بازی گرم

وسایل آتش بازی گرم با استفاده از فیتیله و گوگرد شروع به سوختن و تولید نور می کنند، در این نوع آتش بازی باید هنگام سوختن و نورافشانی بسیار احتیاط نمود و فاصله را از وسایل حفظ کرد، زیرا که گرمای بالای آن باعث سوختن اجسام نزدیک آن می شود. پس بنابراین باید این نوع آتش بازی را در فضای باز و مناسب اجرا نمود.

این وسایل برای جشن عروسی، افتتاحیه، اختتامیه و چهارشنبه سوری مناسب می باشند.

از وسایل آتش بازی گرم می توان آبشارهای گرم را نام برد که ویژگی ها و انواع مختلفی مانند حجم نورافشانی، ارتفاع و زمان سوزش دارند. و برخی نیز جلوه های بصری متفاوت و خاصی دارند که می توانند زیبایی بی نظیری به مراسمات و جشن ها بدهند.

آتش بازی گرم
آتش بازی گرم

کاربرد وسایل آتش بازی سرد

وسایل آتش بازی سرد به دلیل استفاده از ترکیبات خاص دارای گرمای بسیار کمتری هستند و جرقه های آتش زا و مشتعل ندارند و هیچ آسیبی به اجسام اطراف خود نمی رسانند و با استفاده از ابزار الکتریکی مانند دستگاه ریموت و حتی یک باطری قلمی بصورت کاملا امن و قابل کنترل اجرا می شوند.

این نوع آتش بازی را می توان در فضای بسته نیز اجرا نمود زیرا به دلیل بی خطر بودن و نداشتن آلودگی برای استفاده در فضای بسته و حتی داخل خانه بسیار مناسب می باشند.

این وسایل برای جشن تولد و عروسی، افتتاحیه، اختتامیه و چهارشنبه سوری مناسب می باشند.

آتش بازی سرد نسل جدید آتش بازی می باشد بطوری که نه انفجاری دارد و نه سر و صدا و حتی دود و بوی آزار دهنده نیز ندارند، امروزه در مراسمات مختلف بیشتر از این نوع آتش بازی استفاده می شود زیرا فواره ها و نورافشانی درخشانی دارند و بسیار امن تر از آتش بازی سنتی و گرم می باشند.

از وسایل آتش بازی سرد می توان آبشار های سرد برقی را نام برد که با استفاده ابزار الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرند.

آتش بازی سرد
آتش بازی سرد

هنگام استفاده از این وسایل آتش بازی هوایی و زمینی به هشدارها و راهنمایی های روی محصول توجه نمایید تا خدای نکرده اتفاق ناگواری رخ ندهد.

امیدواریم در این مطلب اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار داده باشیم.

آتش بازی و نورافشانی راگا یکی از بهترین مجری های آتش بازی در ایران عزیزمان می باشد و به شما اطمینان می دهد که یکی از به یاد ماندنی ترین و شگفت انگیزترین آتش بازی ها را برای شما به ارمغان بیاورد. 

اگر قصد خرید وسایل آتش بازی را دارید می توانید به صفحه محصولات آتش بازی ما مراجعه نمایید و محصول مورد نظر خود را پیدا کرده و با ما تماس بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.